Staff

Staff

Principal

Mr. Daniel Barnes

gro.2dscl@senrabad

Administrative Assistant

Mrs. Barney Kleeman

gro.2dscl@nameelk.yenrab

Office Aide

Mrs. Lyndi Nield

gro.2dscl@dlein.idnyl

4th Grade Teachers

Mr. Jeff Whitney – gro.2dscl@yentihwj

Mrs. Kathleen Carlisle – gro.2dscl@elsilrack

Mrs. Tara Frome – gro.2dscl@emorft

Mrs. Brianne Henscheid gro.2dscl@diehcsnehirb –

Mr. Joseph Semadeni gro.2dscl@inedamesj –

Mrs. Michelle Wolfley – gro.2dscl@yelflowim

5th Grade Teachers

Mrs. Michelle Miles gro.2dscl@selimm –

Mr. Adam Robbins gro.2dscl@snibbora –

Mrs. Bobbi Coates gro.2dscl@setaocb –

Mr. Earl Jenkins gro.2dscl@snikneje –

Mr. Isaac Mayes – gro.2dscl@seyam.caasi

6th Grade Teachers

Mr. Jeff Greenwood – gro.2dscl@doowneergej

Mr. Drue Hokanson – gro.2dscl@nosnakohwd

Mrs. Courtney Hurst - gro.2dscl@tsruh.yentruoc

Mrs. Ehryn Thomson – gro.2dscl@nosmohthe

Mr. Kade Erickson - gro.2dscl@noskcireak

Mr. Kade Wilkes – gro.2dscl@sekliwk

Special Education Teachers

Mrs. Leesa Campbell, High Needs Special Education – gro.2dscl@llebpmacl

Mr. Jake Jensen, 4th Grade Special Education – gro.2dscl@nesnejaj

Ms. Aspen Haderlie, 5th Grade Special Education - gro.2dscl@eilredah.nepsa

Mr. Russell Gardner, 6th Grade Special Education - gro.2dscl@rendragr

Mr. Danny Robinson, Compliance Facilitator – gro.2dscl@nosniborad

Mrs. Crystal Engen, Gifted Education Facilitator – gro.2dscl@negnec

Therapists

Mrs. Keira Trautvein, Speech – gro.2dscl@nievtuatek

Mrs. Nicole Carter, Speech – gro.2dscl@retraacin

Mr. Allen Simpson, Occupational Therapy & Adaptive P.E. – gro.2dscl@nospmisla

Mrs. Kassie Johnson, Occupational Therapy & Adaptive P.E. – gro.2dcsl@nosnhojak

Dr. Lana Putman, Counselor gro.2dscl@namtupl –

Specials Education

Mr. Chad Teichert, Physical Education – gro.2dscl@trehciethc

Mrs. Shelley Hunsaker, Library/Media – gro.2dscl@rekasnuhs

Mrs. Melissa Cranney, Technology – gro.2dscl@yennarcem

Mr. Jason Nielson, Art – gro.2dscl@nosleinj

Mrs. April Cram, Music – gro.2dscl@marcpa

Mrs. Tracey Sorenson, Science - gro.2dscl@nosnerost

Title 1

Mrs. Ileen Jensen, Title 1 Facilitator - gro.2dscl@nesneji

Mrs. Jamie Barnes - Title 1

Mrs. Stacy Hood - Title 1

Mrs. Melissa Cranney - Title 1

Mrs. Iris Jasperson - Title 1

Special Education

Mrs. Seneca Mayes - Special Education

Mrs. Connie Clines - Special Education

Mrs. Dianne Merritt - Special Education

Mrs. Gaylyn Semadeni - Special Education

High Needs Special Education

Mr. Mike Fluckiger - High Needs Special Education

Mrs. Misty Wilkes - High Needs Special Education

Mrs. Jennifer Hyde - High Needs Special Education

Mrs. Wendy Erickson - High Needs Special Education

Mrs. Seneca Mayes - High Needs Special Education

Library Aide

Mrs. Danielle Call

Kitchen

Mrs. Tressa Ritchie - Head Cook

Mrs. Pamela McGee

Mrs. Amy Hoopes

Custodians

Mr. Mark Hyde

Mrs. Karen Matthews